Podrobnosti akce

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

17.07.2020-19.07.2020

Zaregistrovat se na tuto akci

Lektorka: Lída Pokorná

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou je zatím nejefektivnější metodou k obrovskému a viditelnému posunu v kreslení vůbec. Jeho intenzivní formu jsem upravila pro tuto příležitost tak, abyste příjemnou nenásilnou formou získali všechny potřebné dovednosti k tvorbě vlastního portrétu a zároveň měli čas na odpočinek a vnímání jedinečného prostředí, kde kurz probíhá. Přidanou hodnotou je rozhodně společnost našich báječných hostitelů, kteří se s láskou postarají o chutné a zdravé občerstvení a ubytování přímo na pozemku rodového statku uprostřed nádherné přírody. Ve chvílích volna, kdy nebudeme kreslit jistě oceníte možnost si s nimi popovídat, inspirovat se a nasát zdejší přátelskou atmosféru.
Budeme kreslit autoportrét tužkou dle vlastní fotografie. Prosím, připravte si kvalitní černobílou fotografii formátu A4. Věnujeme čas a plnou pozornost sami sobě, detailnímu studiu vlastní tváře, budeme naslouchat svému nitru. Je to jedna z možností jak sami sebe lépe poznat. Pokud by někdo pracoval raději s neutrální tváří, budu mít na místě připraveno množství předloh k zapůjčení. Všechny pomůcky na kreslení budou na místě připraveny k zapůjčení, nemusíte nic vozit s sebou.


Orientační časový plán kurzu:


pátek

do 17:00 příjezd účastníků
od 18:00 seznámení, kreslení, večeře, volná zábava, oheň.....

sobota

7:30-8:15 snídaně
8:30-11:45 kreslení
12:00-14:00 oběd
14:00-17:30 kreslení
19:00 večeře, sdílení, oheň.....

neděle

7:30-8:15 snídaně
8:30-11:45 kreslení
12:00 oběd, sdílení, rozloučení

 

Věk účastníků: 15+
max. počet účastníků: 10
Strava: snídaně, svačina, oběd a večeře zajištěna na místě, káva, čaj, voda.
ubytování: na místě ve vlastním stanu, místním vojenském stanu, pod širákem, ve vlastním spacáku
cena víkendu: 3500,- Kč/1 osoba

Lektorka: Lída Pokorná - web


O lektorce


Od malička patřím mezi tzv. tvořilky. Rodiče a také babička, která sbírala moje všudypřítomné kresby, si toho všimli a přihlásili mě do Lidové školy umění. To byl začátek mé výtvarné cesty, která se jako pevná nit táhne mým životem. Občas ta cesta vede přímo přes různé výtvarné a rekvalifikační kurzy a někdy oklikou přes vlastní experimenty a samostudium, ale ať už je jakákoliv, vím, že ke mně patří.  Nasbírala jsem na ní mnoho výtvarných zkušeností a v posledních 10 letech je předávám na svých kurzech dál. Věnuji se především práci s dětmi, od těch nejmenších 2-letých až po teenagery. Rozumíme si, učíme se navzájem, inspirujeme se, je nám spolu dobře. Výtvarné tvoření je pro děti přirozené a já mám to štěstí, že je v tom mohu podporovat a brát je s sebou na cestu, která je plná objevů, seberealizace, relaxace. Kladu si otázku proč z té cesty, kde nám jako dětem bylo dobře, tolik dospělých sejde a už nevyužívají to, co jim dál může přinášet. Stále se snažím přijít na způsob, jak nejlépe lidem ukázat, že kreslení je radost, není to dar pro vyvolené, ale můžeme si ho užít všichni. Když jsem před třemi lety vyzkoušela metodu kreslení pravou mozkovou hemisférou, okamžitě jsem věděla, že je to to pravé. Od té doby jsem již provedla svými kurzy i mnoho dospělých a sdílela s nimi radost z toho, co každý z nich dokáže a jak jim kreslení pomáhá i v jiných oblastech života. Těmi mými jsou především rodina, přátelé, vedení kurzů společenského tance a láska k pohybu všeho druhu vůbec, soulad s přírodou.

Zaregistrovat se na tuto akci